E-Mikro İle Uçtan Uca Çözüm | Mikro Yazılım

Yazılım sektörünün önde gelen firmalarından Mikro Yazılım, hali hazırda Türkiye'nin en çok kullanıcıya sahip üç özel entegratöründen biri olarak, edönüşüm hizmetlerini e-Mikro adı ile markalaştırdı. Mikro Yazılım, söz konusu hizmetlerini Emikro.com sitesinden firmaların hizmetine sunuyor. e-Mikro, e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-bordro, e-mutabakat ve MikroKEP hizmetleriyle firmalar için uçtan uca çözümler üretiyor. Örneğin, Mikro Yazılım'ın efatura özel entegrasyon hizmeti ile müşterileri e-fatura gönderip alabiliyorlar. Firmalar, bu sistemde kendi işlem hacimlerine uygun My E-Kontör paketini seçerek, maliyetlerini önemli ölçüde azaltabiliyorlar. Kontör satın alan firmalar, kullanıcı dostu bir ara yüz ile tüm işlem adımları tek tek tanımlanan sitede, diledikleri hizmetlerden kolaylıkla yararlanabiliyor.

Eğer müşteri firma bir Mikro muhasebe yazılımı kullanmıyorsa e-fatura portal yönetimi ile dilediği gibi fatura gönderip alabilme olanağına da sahip. Ayrıca, firmalar e-fatura saklama hizmetinden 10 yıl boyunca ücretsiz faydalanabiliyorlar. Mikro Yazılım'ın e- arşiv hizmetiyle e-fatura mükellefi olmayan firmalar için kağıt fatura düzenlemenin getirdiği zaman kaybı ve maliyeti sıfırlayabilmekte ve elektronik ortam üzerinden hızlı ve güvenli şekilde fatura gönderimi yapabilmekteler. E-defter uygulamasıyla ise GİB'in belirlediği standartlarda hazırlanmış, olan "yevmiye defteri"' ve "defter-i kebir'" belgelerinin elektronik olarak GİB'e gönderilen dosyalarının kanuni sürelerde saklanma hizmeti de veriliyor. Firma, MikroKEP hizmetiyle yasal olarak geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta olarak tanımlanan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmetini de sunuyor. Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş, "E-dönüşüm hizmetlerimiz de en önemli unsur ise tüm hizmetlerin tek bir platformdan kontrol edilmesi ve bu yönüyle müşterilerimize operasyonel bir faydanın sağlanmasıdır.

30 yıllık yazılım altyapımız ile muhasebe süreçlerinin bir uzantısı olarak kabul edebileceğimiz edönüşüm süreçlerinde sahip olduğumuz tecrübe firmaların tercihlerinde Mikro Yazılım e-dönüşüm hizmetlerini tercih etmelerinde en önemli etkenlerden biri olarak öne çıkıyor" diye konuşuyor. Tomuş, e-dönüşüm hizmetlerinde daha fazla mesafe alınabilmesi için şu önerilerde bulunuyor: "2016 yılında kâğıt, işçilik, postalama ve depolama gibi maliyetlerin önemli ölçüde azaltması hedeflenen e-dönüşüm adımlarıyla yıllık 3 milyar TL'nin üzerinde bir tasarrufun oluşacağı tahmin ediliyor. Kanunda belirtilen ölçekteki firmaların bu elektronik hizmetleri kullanma zorunluluğunun dışında edönüşüm açısından yasal bir zorunluluk mevcut değil. Daha fazla mesafe alınması için bu zorunluluk dışında kalan firmalara da bu dönüşümün avantajları anlatılarak daha fazla firmaya ulaşılmalı. Giderek zorlaşan bir rekabet piyasasında rol almak ve büyümek isteyen her ölçekte şirketin e-dönüşüm adımlarını ivedilikle atması gerektiği görüşündeyiz."

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın