Mi̇kro Yazılım: büyümek i̇steyen her şi̇rkete lazım | Mikro Yazılım

"Mikro Yazılım, Türkiye'de KOBİ'lerin dijitalleşmesi için faaliyet gösteren önemli firmalardan birisi konumundadır. Geliştirdiğimiz çözümlerle bu şirketlerin dijitalleşmesi, sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve yine sağlıklı bir şekilde büyümelerinin sağlanması için çözümler üretiyoruz.

Mikro ERP ürünleri; operasyonel süreçte kolaylık, orta düzey yöneticiler için taktik, üst düzey yöneticiler için stratejik araçlar sunar. Bu niteliğiyle işletmenin potansiyelini yükseltir, kararları otomatikleştirir, tüm işletme için tam bir otomasyon desteği sağlar.

Mikro ERP ailesi ürünleri çoklu dil desteğine sahiptir. Farklı ülkelerde bulunan yan kuruluşlar veya merkezler. (istenirse) iş ortaklanın tek yapı altında birleştirir ve tüm operasyonlar gerçek zamanlı yürütülür.

Mikro ERP farklı ülkelerin muhasebe sistemlerine uyarlanabilen alternatif mizan özellikleriyle de kullanıcılarına uygulamada kolaylık sunmaktadır.

Mikro ERP ürün ailesi açık bir mizanda geliştirilmiştir. Mikro ERP ürünleri kullanıcıların programı kendilerine göre özelleştirmelerine; yanı kayıt alanlan, rapor ve analiz eklemelerine olanak sağlar. Böylece, kullanıcıların, kurumsal stratejilerinin hayata geçirilmesini. amaçların daha verimli kılınmasını ve hedeflerin doğru planlanmasını kolaylaştırır.

Bu açık ve esnek yapı sayesinde yatırım maliyetleri önemli ölçüde düşer. Programlardan hızlı bir şekilde gen dönüş sağlanır.

Mikro ERP, bilgi girişi veya analizi sırasında zaman kaybınızı önleyecek özelliklerle donatılmıştır. Kullanıcılar, programı kendilerine özel şekilde tasarlayabilir, menü ve alanlar yaratabilir. Bunun yanında detaylı hak ve kullanıcı tanımlamalarıyla maksimum güvenlik sağlanır. Programlar bir evraktan çıkmadan ilgili tüm alanlara yine aynı evraktan ulaşılabilmesini sağlayan kompakt bir yapıya sahiptir.

Esnek kullanım yapısının yanında kolay kullanılır, kolay öğrenilir özelliklerine sahip Mikro ERP. kullanıcılara iki ayn yardım menüsü sunmaktadır. Bunlardan ilki tuş listesidir. Bu listede kullanıcılar tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilecekleri kısa yollan görebilirler. Diğer bir program yardımı ise; bulundukları alanın geniş açıklamasını içeren yardım ikonudur. Kullanıcılar, ihtiyaç duyduklarında bu ikonu tıklatarak bulundukları alanla ilgili geniş açıklamalara ulaşabilirler. Bu açıklama alanlarında anahtar bir kelimeye kısa arama yapma ve açıklamaları yazıcıya gönderme seçeneklen bulunmaktadır.

Burada en önemli fayda firmaların stratejik planlarını en doğru şekilde oluşturabilecek projeksiyonları onlara doğru ve hızlı bir şekilde sunulmasıdır. Mikro Yazılım mühendisleri, bu noktadan sonra, şirketlerin var olan işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte kurumsal, ticari ve e-dönüşüm yazılımları geliştirirler. ERP yazılımları sürecinde karar verme noktasında KOBİ'ler kadar büyük ölçekli şirketlerin de zorlandığını görmekteyiz. Bu noktada firmalar kendi iş süreçlerine en uygun yazılımı seçmek adına, öncelikle kendi iş süreçlerini ve iş süreçleri ile ilgili ihtiyaçtan net olarak ortaya koymak durumundalar.

Bulut bilişim çözümlen sayesinde işletmeler sunucu, bilgisayar, disk, elektrik, bakım, BT elemanları gibi tüm giderlerini sıfıra indirerek düşük maliyetli ve her yerden bilgilerine erişerek oldukça verimli biçimde iş yazılımlarını kullanabilmekteler. Örneğin işletme sahiplen cep telefonlarından ya da kullandıkları tablet bilgisayardan şirketleri ile ilgili varlıkların,, nakit akışlarını, satış istatistiklerini, masraf detaylarını, kasa ve banka durumlarını, gelir gider tablolarını tek tıkla analiz görüntüleyip, analiz edip stratejik kararlarını çok hızlı verebiliyorlar. Ya da bir satış yöneticisi tekliften satış sözleşmesine, siparişten sevkiyata kadar tüm yurt içi ve yurt dışı iş süreçlerinizi onay mekanizması ile kontrol altına alarak takip edebilir, plasiyer, bölge, müşteri grubu, ürün grubu gibi birçok detayda raporlayabilir. Zaman ve mekan kavramı olmaksızın, gerek müşteri ziyaretinde gerekse saha satışında ihtiyaç duyulan tüm bilgi ve analizlere en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlar. Bütün bunları yapabilecekleri tek materyal ise sadece internet.

Önümüzdeki beş yıllık dönemde ERP sistemlerinin ciddi bir şekilde Bulut Bilişim'e kayacağını bekliyoruz. Bu konuda uluslararası firmalarla yürüttüğümüz ortak araştırma ve geliştirme çalışmaları var. Bu çalışmalardan çok önemli öğrenim ve çıkarımlarımız oluyor. Bu veriler doğrultusunda yeni ürünlerimize yön veriyoruz.

Mikro Yazılım olarak son bir yıldır çözümlerimize UXD (User Experience Design-Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) ile yaklaşıyoruz. Mobil de kullanıcı deneyiminin en önemli parçalarından birisi. Bu konularda kendi alanında önde gelen uluslararası şirketlerle birlikte yeni ürün setlerimizi geliştirmekteyiz.

Mikro Yazılım, Türkiye'de KOBİ'lerin dijitalleşmesi için faaliyet gösteren önemli firmalardan birisi konumundadır. Geliştirdiğimiz çözümlerle bu şirketlerin dijitalleşmesi, sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve yine sağlıklı bir şekilde büyümelerinin sağlanması için çözümler üretiyoruz.

Mikro Yazılım, özellikle KOBİ'lere odaklanan kurumsal çözümleri ile büyümek isteyen şirketleri dijitalleştirerek, hem ulusal hem uluslararası rekabet ortamında şirketlerin ellerini güçlendiriyor.

KOBİ'lerin e-dönüşüm ve dijitalleşme yolculuğunda kurumsal ve ticari yazılımlar önemli bir boşluğu dolduruyor. Kurumsal ve ticari yazılımlar, işletme verimliliğini önemli ölçüde artırarak, doğru verilerin toplanmasını, veriden bilgi bilgiden ise politika/strateji üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca etkin planlama (İnsan Kaynaklan, finansal akış, üretim, vb.) ile verimlilik artışı elde edilmektedir.

Mikro Yazılım'da üretilen yalımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Bugün geldiğimiz noktada her on müşterimizden dokuz'u Mikro Yazılım ile çalışmaktan memnunken, memnun olan her on müşteriden dokuz'u da Mikro Yazılım'ı başka firmalara tavsiye ediyor.

Mikro Çözümleri

Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerim ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştirir. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-arşıv) alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketten arasında yer almıştır.

Mikro Çözümleri 3 Ana Grup Altında Birleşir

  • 1. Küçük işletmeler için kolay ticari yazılımlar,
  • 2. KOBİ'lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümlen
  • 3. Büyük kurumlara özel ERP, üretim takip, finansal yönetim ve perakende çözümleri

Mikro Yazılım'ın sunduğu çözümler genel anlamda; mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir.

e-Mikro Çözümleri

Bu çözümler e-Devlet uygulamalarının başlaması ile hayatımıza girdi. Mikro Yazılım olarak Türkiye'nin en büyük ikinci e-fatura entegratörü şirketiyiz. Müşterilerimize bu alanda uygun maliyetli, farklı bir deneyim sunuyoruz. Aynı zamanda Türkiye'deki sekiz kayıtlı e-posta tedarikçisi firmasından biriyiz. Kayıtlı e-posta, kurumların yazışmalarının hukuki delil sıfatıyla değerlendirilmesine olanak veren, gönderici ve alıcının gerçek kişi olduklarını ispatlayan bir altyapı Bu konuda hizmet veren tek kurum sal ticari yazılım geliştirici firmasıyız. Bu hizmetimizi kullanan müşterilerimizin gönderdikleri fatura, bordro vb. değerli evrakların akıbetleri tarafımız dan güvence altına alınıyor. Aynca pek çok operasyonel ve legal maliyetten de tasarruf etmelerine olanak sağlanıyor. Bu hizmet, sunduğumuz yazılımlar içerisinden yapıldığından, müşterilerimize inanılmaz konforlu ve güvenli bir ortam sunuyor.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın