Sağlıklı Büyümeyi Sağlıyoruz | Mikro Yazılım

Yazılım sektöründe 30'uncu yılını dolduran Mikro Yazılım'ın ürettiği yazılımlar bugüne kadar 100 bini aşkın kurum tarafından kullanıldı. Başta KOBİ'ler olmak üzere pek çok işletmenin "sağlıklı" büyümesini sağlayan yazılımlar ürettiklerini belirten Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Büyümek isteyen şirketlere ve KOBİ'lere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu misyonumuzu yerine getirmeye kararlılıkla devam edeceğiz" diyor.

Mikro Yazılım, Türkiye'nin önde gelen yerli yazılım şirketlerinden biri. Bugüne kadar ürettiği yazılımlar 100 bini aşkın kurum tarafından kullanıldı. Bu yıl, Türkiye'nin en büyük girişim sermayesi şirketi Turkven ve Earlybird Venture Capital'den yatırım alan şirket, Bilişim 500 Araştırması'nda 2016'da ve bu yıl "Türkiye Merkezli Üretici ERPYazılımı Kategori" 1 incisi seçildi. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Geliştirdiğimiz yazılımlar, şirket varlıklarının ve hedef kitlemiz olan KOBİ'lerin en iyi şekilde yönetilmesine ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyor" diyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş ile başta KOBİ'ler olmak üzere Türkiye'deki işletmelerin sağlıklı büyümesini sağlayan yazılımlarını konuştuk:

Ne tür yazılımlar üretiyorsunuz?

Yaklaşık 30 yıldır, şirketlerin işlerini yönetmelerini, varlıklarını sürdürmelerini ve verimli bir şekilde büyümelerini sağlayacak yazılımlar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımlar, şirket varlıklarının ve hedef kitlemiz olan KOBİ'lerin en iyi şekilde yönetilmesine ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Sektördeki yeriniz nedir? Bugün geldiğimiz noktada her 10 müşteriden 9'u Mikro Yazılım kullanmaktan mutlu ve her 10 müşteriden 9'u da Mikro Yazılım ı başka firmalara tavsiye ediyor.

Rakiplerinize göre neyi farklı yaptığınızı düşünüyorsunuz?

30 yıllık geçmişimize baktığımızda bizi rakiplerimizden ayrıştıran en temel farkın, müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak olarak görüyoruz. Pek çok müşterimiz daha küçükken bizi tercih ediyor. Zaman içerisinde esnek çözümlerimiz sayesinde ticari faaliyetlerini kontrol altına alıyor, sağlıklı şekilde büyüyorlar. Bu noktadan hareketle "Mikro Yazılım: Büyümek isteyen her şirkete lazım" diyoruz. Özetle büyümek isteyen şirketlere ve KOBİ'lere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu misyonumuzu yerine getirmeye kararlılıkla devam edeceğiz.

"İyi şirket" olma konusunda neler yapıyorsunuz?

Bizim iyi bir firma olmak için gerçekten tek bir temel prensibimiz var: "Mikro Yazılım, işini iyi yapar" diyoruz. Bunu hayata geçirmek için güncel kalıyoruz. Yazılım firması olarak, firmaların varlıklarını yöneterek işlerini geliştirmelerine katkıda bulunan ve özellikle KOBİ'leri ulusal ve uluslararası rekabete hazırlayan dijitalleşme çözümleri sunuyoruz. Sunduğumuz çözümlerin günümüz dünyasının baş döndürücü hızına ayak uydurması ve güncel kalması son derece önemli ve bir o kadar da zor bir kriter. Bunun yanında kaliteli ürün ve hizmet veriyoruz. Marka vaadimizin somut olarak altını doldurmak ve firmaları büyütmek için ürün ve hizmetlerimizin kalitesini en üst seviyede tutuyoruz. Kendimizi, faaliyet gösterdiğimiz sektörü ve hizmet verdiğimiz sektörleri iyi biliyoruz. Bilmek ve daha iyi anlamak adına periyodik araştırmalar yaptırıyoruz ve tüm bilgilerimizi veriye dayandırıyoruz.

Başka neler yapıyorsunuz?

Doğru konumlanıyoruz. Elde ettiğimiz verileri yorumlayarak hedef kitle, mesaj,ürün ve çözüm marka konumlanmamızı doğru şekilde gerçekleştiriyoruz. Doğru yol göstericilerle çalışıyoruz. Şirketimiz için stratejimizi hayata geçiren firmaları ulusal ve uluslararası kendi alanında lider ve marka olmuş şirketler arasından, bizimle aynı heyecanı yaşamalarına, bizimle aynı dili konuşmalarına ve en önemlisi elektriğimizin tutmasına dikkat ederek büyük bir titizlikle seçiyoruz.

Projelerinizi iyi şirket hedefi doğrultusunda nasıl geliştiriyorsunuz?

Bu konuda nelere dikkat ediyorsunuz? Bundan 2 yıl önce, kendi içimizde radikal bir değişim süreci yönettik. Firmamızı şimdi ve gelecekte doğru pozisyonlamak ve sürdürülebilir stratejiler belirlemek adına pek çok çalışma hayata geçirdik. Hedef kitlemizi doğru konumlandırmak ve öncelikle kendi konumumuzu doğru tespit etmek için araştırmalar yaptırdık ve veri topladık. Partnerlerimizi seçerken ulusal ve uluslararası anlamda kendi sektörünün önde gelen firma ve markaları olmasına önem verdik. Topladığımız verileri ekip olarak hep birlikte yorumladık. Bu noktada öncelikle hedef kitlemiz ortaya çıktı. Sloganımızı ise "Mikro Yazılım, büyümek isteyen şirkete lazım" olarak belirledik. Sloganımız, marka vaadimizi yansıttığı gibi, aynı zamanda Mikro Yazılım'ın bugüne kadarki algısını da içinde barındırıyor. Mikro Yazılım ı tercih eden firmalar, yıllarca süren ve kazan/kazan mantığına ve güvene dayalı olarak gelişen partnerlik ilişkisinde Mikro Yazılım ile birlikte büyümüş ve iş geliştirmiş firmalar.

Bu yıl yeni projeleriniz, çözümleriniz neler olacak? 2017'yi nasıl kapatmayı hedefliyorsunuz?

Bir yazılım firmasında geliştirme hiç bitmeyen bir süreç. Bu sene, 30 yıldır geliştirdiğimiz ürünlerimizin günümüz beklentilerine uygun bir halde güncelleneceği bir yıl olacak. Mikro Yazılım Avantajlar Dünyası adını verdiğimiz, Mikro Yazılım'ı bir yazılım firmasından fazlası haline getiren, müşterilerimizin sağlıklı büyümesine olanak sağlayan ekosistemimizi yeni hizmet ve çözümlerle genişletiyor olacağız. 2017'de çeşitlendireceğimiz e-Dönüşüm markamız e-Mikro hizmetleri ile müşterilerimizin e-dönüşüm'ün nimetlerinden maksimum ve konforlu bir şekilde yararlanmalarını sağlayarak şirketlerini sağlıklı büyütmelerine katkıda bulunmayı planlıyoruz.

Gelecekte Mikro Yazılım'ı nerede göreceğiz?

KOBİ'lerin işlerini kolaylaştıracak ve şirketlerini sağlıklı büyütmelerini sağlayacak çözüm, geliştirme, işbirlikleri ve avantajlara odaklandık. Bu katma değerli uygulamalarımızı doğru zamanlarda doğru hedef kitle ile buluşturuyor olacağız. Mikro Yazılım kullanıcıları, iş ortakları, çözüm ortakları ve ekosistemi ile birlikte hem büyümeye hem de KOBİ'leri büyütmeye devam edeceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın