Logo

NE DEDİLER?

Doruk Ağaç

"Mikro sayesinde, hızlı, doğru, pratik bir şekilde istediğimiz tüm verilere erişebiliyor ve doğru yerlerde, doğru zamanda sorularımıza cevaplarımızı bulabiliyoruz."

Atakan GÜRMAN

Doruk Ağaç A.Ş. IT Sorumlusu

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2010
Ürünler

Doruk Ağaç

Kaplamalı MDF ve sunta üretimi alanında 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren Doruk Ağaç, 2007 yılında yaptığı atılımlarla en son teknolojiye uygun makine parkurunda paneller üretmeye, büyük ölçekteki proje taahhütlerine giren firmalara ebatlama, bantlama, çoklu delik ve CNC hizmetleri verebilecek hattını devreye aldı. Küresel ekonomik kriz baskısı altındaki 2009 yılında bile %30 gibi bir büyüme trendini yakalayarak iç kapı ve kapı yarı mamulleri sektöründe Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesini sunabilen entegre bir çözüm ortağına dönüşen Doruk Ağaç, 2010 yılında da %130 büyüme gösterdi.

Üretim ve Planlama Süreçleri için Yeni Arayışlar

Doruk Ağaç’ın iş hacmini yönetme konusunda etkin bir ERP sistemine ihtiyaç duyduğunu belirten Doruk Ağaç IT Sorumlusu Atakan Gürman, uzun araştırmalar sonucunda özellikle üretim, planlama ve fiili maliyetlendirme konusundaki üstünlüğü dolayısıyla Mikro ile çalışmaya karar verdiklerini söyledi. 2010 yılında Düzce merkez fabrika ve İstanbul satış ofisi olarak eğitimlere başladıklarını anlatan Gürman, eğitimlerle birlikte üretim süreçleri ile ilgili iş istasyonları, reçete ve operasyon tanımlarının da eş zamanlı hazırlandığını belirtti.

Mikro ERP Hangi Süreçleri Geliştirdi?

Doruk Ağaç’ın hazırlamış olduğu veriler (stoklar, cariler, hesap planları, masraflar, reçete ve rota bilgileri vb.) Mikro programının sağlamış olduğu dış veri aktarımları ile hızlı ve güvenilir şekilde sistemin içine aktarılabildi.

Ticari modülünün ardından maliyet muhasebesi konusunda yazılım çalışmaları başladı. Maliyet muhasebesine etki eden ambarlar, sorumluluk merkezleri ve masraflarla ilgili kayıtlar sisteme anlık olarak işlenmeye başlandı.

Üretim süreçleri devreye alındı. Yapılan çalışmalar neticesinde satış, satın alma, finans ve maliyet gibi operasyonların yapıldığı, üretim proseslerinin gerçekleştirildiği ve müşteri sevkiyatlarının yapıldığı üretim tesisi aynı platform üzerinde ortak bir ERP yazılımı kullanır hale geldi. Veriye tek bir sistemden, hızlı ve güvenilir şekilde ulaşıp tüm veriyi analiz etme fırsatı sağlandı.