Logo

NE DEDİLER?

Mr Fix

"Tüm ERP projesinin başlangıç sürecinde hissedilen geçiş süresi ve uyum konularında, tahminlerimizin çok altında bir zaman diliminde işlemlerimizi tamamlamış olduk."

Necmettin TAŞBAĞ

Mr. Fix Yapı Kimyasalları Genel Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2012
Ürünler

Mr. Fix

Azerbaycan’da bulunan Kartaş Ltd.’nin markası Mr.fix Yapı Kimyasalları ile çimento ve epoksi esaslı yapıştırıcılar, derz dolguları, izolasyon malzemeleri, tamir ve montaj malzemeleri, beton katkıları ve ısı izolasyonu malzemelerinin üretimi ve satışı konularında faaliyet gösteriyor. Kartaş Ltd. Ar-Ge faaliyetleri ile sektörün ihtiyaçlarına cevap veren yeni ürünler ortaya koyuyor.

ERP’ye Duyulan İhtiyaç

Firmanın gelişim sürecinde, sevkiyatların zamanında müşterilere teslimi, stok yönetimi ve üretim maliyetlerinin takibi konusunda bir ERP programına ihtiyaçlarının oluştuğunu belirten Mr.fix Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Necmettin Taşbağ, bu doğrultuda bir program arayışına girdiklerini söyledi. Türkçe, Azerice ve Rusça çalışılabilecek, Azerbaycan mevzuatına uyumlu, kolay anlaşılır ve en önemlisi bulundukları ülkede sürekli destek sağlayabilecek bir firma ile çalışabilme hedefiyle yola çıktıklarını belirten Taşbağ, tüm bu taleplerine Mikro’nun yanıt verdiğini ve birlikte çalışmaya başladıklarını söyledi.

Mikro ERP’nin Sağladığı Avantajlar

İlk hedef olan stok yönetiminin tek elden yapabilmesi sağlandı.

Depo hareketlerinin kayıt altına alınması ile depo yönetimi düzenli bir şekilde gerçekleştirilirken, yükleme emri ve yükleme emri onaylama mekanizması ile sevkiyatların takibi de düzenli olarak sağlanabilir duruma geldi.

Üretim planlamada düzenli takip sistemi kurulurken bütçe yönetimi ile satış, satın alma ve masraf gider bütçeleri sistemde takip ve analiz edebilir duruma getirildi.

Programda yer alan basit ve pratik maliyetlendirme yöntemleri ile ürün maliyetlerinin net bir şekilde analiz edebilmesi sağlandı.

Maliyet ve fiyat analizleri de tutarlı bir şekilde yapılarak, firmaya rekabet avantajı kazandırıldı.

Bir diğer uygulama olan Karar Destek Sistemi ile verilerin hızlı ve grafik arayüzü ile detaylı analiz edebilmesi sağlandı.